Na D10 došlo k hromadné nehodě dvaceti sedmi aut

MLADÁ BOLESLAV | Na Mladoboleslavsku na dálnici D10 poblíž Březiny na 66. kilometru došlo k nehodě asi 27 aut. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Hromadná nehoda na D10 | repro: twitter (@HZS_ScK)

Dálnice je uzavřena v obou směrech. Podle Twitteru hasičů na místě nehody vypukl požár, který byl následně zlikvidován. Při havárii bylo zraněno deset lidí, přičemž účastníků nehody je přes třicet. Podle informací hasičů se na místě srazilo 27 vozů. Na místě byl také i evakuační autobus z Mladé Boleslavy.

Tisková mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová prohlásila, že na místě došlo k požáru pneumatik. Policie ČR uznala za možné, že právě požár způsobil dopravní nehodu: „Pravděpodobnou příčinou hromadné dopravní nehody je pálení pneumatik u mostu, kdy hustý dým a černý kouř ztížil viditelnost na tělese dálnice,“ napsala policie na Twitteru.

Podle záchranářů se při nehodě zranilo osm lidí. Ve všech případech jde o lehké zranění, řekl ČTK krajský mluvčí záchranné služby v Libereckém kraji Michael Georgiev. Provoz ve směru na Prahu se podařilo obnovit před 21:30. „Provoz ve směru na Turnov bude uzavřen ještě několik hodin,“ řekla před 22:00 ČTK Richterová.