Hasiči museli v noci evakuovat panelák

BARDEJOV | V noci z pátku na sobotu muselo ve slovenském městě Bardejov v Prešovském kraji zasahovat několik desítek hasičů a příslušníků policie. Došlo k evakuaci 108 lidí z jednoho z paneláků na sídlišti Družba.

Hasiči museli v noci evakuovat panelák | repro: facebook (@KRPZPO)

Podle zprávy prešovského ředitelství slovenské policie byla evakuace provedena v důsledku zahoření elektroinstalace po zkratu, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Evakuováno bylo 108 obyvatel z toho 45 hasiči a policií. 17 z nich bylo převezeno na ošetření pro respirační problémy, z toho 4 děti,“ uvádí se s tím, že při evakuaci byl použit autobus hasičského sboru.

Dodává se, že policie začala trestní stíhání pro přečin obecného ohrožení a současně již se vykonávají potřebné procesní úkony. V Bardejově kvůli evakuaci vyhlásili mimořádný stav a zajistili lidem náhradní ubytování, píše Sputnik.


Dne 6. prosince ve slovenském Prešově došlo k výbuchu ve 12podlažním bytovém domě. V důsledku následného požáru vyhořela nejvyšší patra. Incident si vyžádal životy sedmi lidí, dalších čtyřicet osob bylo zraněno.
Po uhašení požáru bylo rozhodnuto o zbourání horní poškozené části domu, později však odborníci zjistili, že je nutná kompletní likvidace domu. Pro tento účel byl použit stroj z Česka, který měl dostatečně dlouhé rameno pro bezpečnost práce. Kvůli tragédii slovenská vláda vyčlenila Prešovu pomoc v podobě milionu eur a sdělila, že je v případě potřeby připravena částku zvýšit.
Dne 17. prosince po výbuchu vypukl požár v paneláku ve Starém Městě v Bratislavě. Na místě incidentu měly zasahovat tři desítky hasičů ze všech bratislavských hasičských stanic.
Podle informací hasičů, kteří prováděli evakuaci lidí, pět osob mělo intoxikaci zplodinami hoření, později dodali, že si incident nevyžádal žádné oběti.

Reklama: