WHO oznámila první úmrtí na koronavirus 2019-nCoV mimo území Číny

ŽENEVA – MANILA | První úmrtí na koronavirus mimo Čínu bylo zaznamenáno na Filipínách, zemřel 44letý muž z Wu-chanu. Informovala o tom filipínská pobočka Světové zdravotnické organizace. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Vojenské zdravotnické zařízení V Těchotíně | repro: mediální žumpa ČT

Uvádí se, že se jednalo o druhého pacienta na Filipínách, u kterého byl potvrzen koronavirus. Muž zemřel 1. února v sobotu.

Vzhledem k tomu, že Světová zdravotnická organizace (WHO) ve čtvrtek večer vyhlásila globální stav zdravotní nouze, některé země přijímají různá opatření – vyhlašují zvláštní stav, uzavírají hranice a nevydávají víza. Například v Rusku byla uzavřena hranice s Čínou na Dálném východě. Překročení státní hranice s Mongolskem bude omezeno, pracovní víza pro čínské občany se již nebudou vydávat.

Dne 1. února pozastavilo lety s Čínou kromě letů Aeroflotu do Pekingu, Šanghaje a Kantonu, jakož i pravidelné lety z Číny na letiště Šeremetěvo. V rámci dalších opatření bylo rozhodnuto o evakuaci Rusů z některých čínských regionů.

Reklama: