Američané se mohou posrat, když je Rusové léčí jejich medicínou. Ruské bombardéry Tu-160 létaly nad Arktidou

MOSKVA – WASHINGTON | Dva letouny Tu-160, které jsou schopné nést rakety, provedly přelet nad Arktidou, prohlásili v ruském ministerstvu obrany. Co na to řekli Američané?

Tupolev Tu-160

„Dva strategické bombardéry Tu-160 letectva provedly přelet nad neutrálními vodami Beringova moře a Norského moře, a také Severního ledového oceánu,“ stojí ve zprávě na internetové stránce ruského ministerstva obrany. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Sputnik dále píše, že letouny byly ve vzduchu více než 16 hodin a provedly i vzdušné dotankování paliva s tím, že ruské ministerstvo zdůraznilo, že piloti dálkového letectva provádějí úkoly nad neutrálními vodami Arktidy, Atlantiku, Černého moře, Baltského moře a Tichého oceánu pravidelně.

„Všechny lety se provádějí přísně podle Mezinárodních pravidel používání vzdušného prostoru,“ prohlásili na ministerstvu. Na svém Twitteru na let ruských bombardérů zareagovalo sjednocené velení amerických vzdušných a kosmických vojsk.

Američané prohlásili, že zachytili dva ruské bombardéry Tu-160, které vstoupily do kanadské identifikační zóny protivzdušné obrany. „Ruské letouny se nacházely v mezinárodním vzdušném prostoru a nevstupovaly do suverénního vzdušného prostoru Spojených států nebo Kanady,“ reagovalo ruské ministerstvo na americké lži.

„Náš protivník pokračuje v demonstraci svých systémů zbraní velkého dostřelu a provádí stále agresivnější kroky, včetně pobřežního území Spojených států a Kanady,“ prohlásil velitel Terrence O’Shaughnessy, kdy ale zatajil, že v Černém a Baltském moři jsou americké útočné lodě a nad těmito moři americké bombardéry cvičí bombardování, kdy PVO Kaliningradu a na Krymu minimálně jednou týdně zachytí americké agresory. Američanům se léčba jejich medicinou nelíbí, navíc americké letectvo nemá žádný odpovídající analog na letouny Tu-160 a ani obranu proti nim.

Američané jsou daleko agresivnější a nyní kňučí jako podsvinčata

Donalde jste zaostalí – Směje se Vladimir Vladimirovič Putin

uský vojenský expert Alexandr Leonkov v komentáři pro televizi RT řekl, že americké činnosti vedle ruských hranic jsou mnohem agresivnější.

„Let našich Tu-160 se prováděl daleko od hranic Kanady a Severní Ameriky. Pokud si vzpomeneme na lety B-52 (amerického letectva – red.), které se přiblížily k našim hranicím, například ze strany Baltského moře, prolétávaly ve velmi malé vzdálenosti. Takže je potřeba hovořit o přesném opaku: oni ohrožují nás a velmi se přibližují k našim hranicím,“ řekl expert.

Doktor vojenských věd, kapitán první třídy v záloze Konstantin Sivkov prohlásil, že se jedná o normální záležitost.

„Jedná se o cvičení letů našich pilotů v operativně důležitých oblastech, kde může dojít k jejich použití v případě začátku války. Americká strana prostě konstatovala, že naše letouny přiletěly, že byly odhaleny a byly sledovány systémem protivzdušné obrany. To je také absolutně normální záležitost. Těch ve světě každý den probíhá velké množství,“ řekl expert.