Rusko pro koronavirus pozastavilo bezvízový styk pro čínské turisty

MOSKVA | Ruská vláda pozastavila bezvízový styk pro čínské turisty a také vydávání pracovních víz pro občany Číny. Opatření má zamezit šíření nového nakažlivého koronavirus ze středočínské města Wu-chan, informoval agentura AFP.

Ilustrační snímek | repro: devex.com

Příslušné nařízení bylo zveřejněno na oficiální webové stránce ruské vlády. Omezení cestování občanů Číny do Ruska má podle něj zajistit bezpečnost země, ochránit zdraví veřejnosti a zamezit šíření nového koronavirus s označením 2019-nCoV.

Na dobu neurčitou byl pozastaven bezvízový styk pro turistické skupiny z Číny, který funguje od roku 2000 na základě dvoustranné dohody obou zemí. „Dočasně se také nebudou vydávat ani pracovní víza pro čínské občany, ani se nebudou přijímat a zpracovávat příslušné dokumenty,“ uvádí agentura TASS.

Nařízení ruské vlády datované 31. lednem vstupuje v platnost od sobotní půlnoci. Na realizaci opatření má dohlédnout ruská Federální bezpečnostní služba (FSB). Resort diplomacie v Moskvě zároveň ujistil čínskou stranu, že přijatá opatření byla přijata s ohledem na mimořádné okolnosti a jen na přechodnou dobu.

Reklama: