Sputnik: Tajemné „UFO“ ve tvaru krychle, údajně spatřené nad Kolumbií, vyvolává mimozemské teorie

BOGOTÁ | Video, na kterém záhadný objekt ve tvaru krychle letí v blízkosti komerčního letadla, překvapilo uživatele sítě. Někteří z nich naznačují, že děsivá kostka by mohla být mimozemský dron. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Ilustrační snímek

Video, jehož pravost není zatím ověřena, bylo nejprve sdíleno v aplikaci TikTok uživatelem s přezdívkou CesarinMP, později bylo také zveřejněno na kanálu YouTube UFOmania.

Kanál tvrdí, že záběry zachytil pilot komerční letecké společnosti Viva Air, který letěl nad kolumbijským městem Medellin. Bizarní klip ukazuje krychlovou konstrukci, jak sviští skrz mraky.

Vzhledem k tomu, že k původnímu videu neexistoval žádný komentář, diváci na YouTube nabídli své vysvětlení toho, jaký tajemný objekt to může být.

Někteří z nich napsali, že předmět ve tvaru krychle patří mimozemšťanům a poznamenali, že úřady by se pokoušely oklamat veřejnost tím, že se jedná o vojenské cvičení.

Jiní sledující si myslí, že video bylo zinscenované, nebo to pravděpodobně bylo dílem digitálního umělce.

Jeden z uživatelů napsal: „V tomto okamžiku není možné odlišit realitu od cgi (efekty tvořené počítačovou úpravou obrazu; pozn. red.). I kdyby to bylo na 100 % skutečné, je to stále snadno zaměnitelné pomocí cgi.“