Španělsko se přidalo k zemím EU, které vystupují proti dalším sankcím vůči Ruské federaci

MADRID | Španělsko se připojilo k zemím Evropské unie, které veřejně kritizovaly sankce proti Ruské federaci a snaží se navázat vztah s Ruskem, píše EUobserver. Španělský ministr zahraničí José Manuel García-Margallo y Marfil včera na tiskové konferenci po setkání se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem prohlásil: „Zachování nebo zrušení sankcí závisí na tom, zda jsou realizovány dohody na Ukrajině.“ Informuje agentura RIA Novosti. Podle něj jsou minské dohody realizovány.

José Manuel García-Margallo y Marfil

José Manuel García-Margallo y Marfil

„Sankce nejsou prospěšné pro nikoho,“ zdůraznil García-Margallo. Diplomat poznamenal, že Rusko zavedlo v reakci na sankce na zákaz dovozu potravin z EU, který škodí španělské ekonomice. „Musíme v rámci dohody o přidružení mezi Ukrajinou a Evropskou unií začlenit i ruské zájmy. Dohoda musí být doplněna o spolupráci s Ruskou federací,“ doplnil španělský ministr zahraničních věcí.

„Představitelé Kypru, Maďarska a Itálie šli dále než Španělští, ti se s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v posledních týdnech setkali,“ píše EUobserver a dodává úsudek italského premiéra Mattea Renziho: „Historie ukázala, že bez Ruska je mnohem obtížnější najít rovnováhu v mezinárodních vztazích.“

Reklama: