V Rusku zahájili výrobu S-400 pro Indii a ve Spojených státech si opičáci nakadí do gatí vzteky

MOSKVA | Rusko zahájilo výrobu protiletadlových raketových systémů S-400 pro Indii, oznámil to ruský ministr průmyslu a obchodu Děnis Valentinovič Manturov. Indie na jejich dodávce podle dohody trvá, ač je vydíraná jako Turecko ze strany mezinárodních zločinců a teroristů ze Washingtonu. Zprávu o zahájení výroby přinesla světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

PVO komplet S-400 Triumf | repro: Defence News

„Rusko dodá komplexy S-400 Indii v termínech, které stanovuje smlouva. Všechny závazky obou stran, včetně plateb, probíhají v plném rozsahu. Dodám, že probíhá práce také na zařizování výcvikového centra v Indii,“ zdůraznil.
Začátkem října roku 2018 uzavřely Rusko a Indie smlouvu na dodávky komplexů S-400. Pět pluků nejnovějších protiletadlových raketových systémů bude Indii stát 5,43 miliardy dolarů. Tato transakce byla označena za největší v dějinách Rosoboronexportu. Ukončení dodávek se plánuje na první polovinu roku 2025.

S-400 Triumf je ruský protiletadlový raketový systém velkého a středního doletu určený na likvidaci všech dnesí existujících a výhledových vzdušných a kosmických útočných prostředků.

Smlouvy na dodávky S-400 uzavřely kromě Indie také Turecko a Čína. O možnosti nákupu těchto komplexů uvažují také irácké úřady. Na konci ledna jsme informovali o tom, že americké ministerstvo zahraničních věcí zveřejnilo varování Novému Dillí, aby indičtí vládci znovu zvážili nákup ruských protivzdušných systémů S-400, jinak budou čelit zlobě ve formě amerických sankcí. Ovšem jak Čína, tak Indie mají vydírání Američanů u prdele, jako Turci. Spojené státy jsou už jen k smíchu a každý si jejich vydíráním vytírá prdel.