S popravou nebudou otálet! Íránský soud odsoudil k smrti obviněného ze špionáže v zájmu CIA

TEHERÁN | Íránský nejvyšší soud odsoudil k smrti obviněného ze špionáže pro CIA. Další dva byli odsouzeni na 5 a 10 let vězení. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

CIA | reprofoto: YTV

„Nejvyšší soud nedávno potvrdil rozsudek smrti americkému špionu Amirovi Rahimpurovi, který byl dříve zadržen, brzy uvidí odvetu,“ cituje agentura Mizan zástupce soudní moci Gholamhosseina Ismailiho.

Podle jeho slov Írán také identifikoval „další dva špiony“ a odsoudil je na deset a pět let vězení.

„Dva … špioni CIA, kteří pracovali pod záštitou organizace a charitativní nadace, byli identifikováni, souzeni a odsouzeni na deset let vězení za špionáž a pět let ve vězení za jednání proti národní bezpečnosti,“ prohlásil Ismaili.
V létě roku 2019 íránská média odhalila podrobnosti o hlavním kybernetickém špionážním „kroužku“, který byl údajně řízen zpravodajskými službami USA.

V červnu Írán oznámil, že s pomocí zpravodajských služeb jiných zemí rozbil hlavní „kybernetickou síť CIA“.

Soud země později uvedl, že íránský vojenský personál pracující pro americké zpravodajské služby bude popraven za zradu, zatímco nevojenský personál bude dostávat dlouhé tresty odnětí svobody.

Bylo oznámeno, že došlo k identifikaci 17 špionů CIA. Byly zveřejněny fotografie a videa o údajných pokusech USA o nábor Íránců pro práci proti své vládě.

Reklama: