Dobytek? Ozbrojenci Celní správy jako loupežníci číhali na řidiče na dálnici D8

ÚSTÍ NAD LABEM | Přestože od prvního února mají řidiči jedoucí po zpoplatněných komunikacích povinnost uhradit poplatek za jejich užití a vylepit dálniční kupon s vyznačeným rokem 2020 na přední sklo vozidla, mnozí řidiči tuto povinnost ignorují, informuje ozbrojená pakáž organizovaná Ministerstvem financí v rámci Celní správy. Kdysi loupežník, dnes celník jako poskok kundy od Babiše Schillerové.

Ozbrojenec Celní správy ozbrojené složky Ministerstva financí | repro: Celní správa ČR

Dále státem organizovaní polomozci v uniformách informují: „Přesvědčily se o tom hlídky ústeckých celníků, které v rámci celostátní akce přistihly během prvních únorových dnů na dálnici D8 hned 73 řidičů, kteří neměli vylepenou novou dálniční známku nebo tu starou již neplatnou opomněli sundat. Převažovali tuzemští řidiči (90 %), kteří se tradičně vymlouvali, že zapomněli, přestože byly dálniční známky pro rok 2020 ke koupi již od začátku loňského prosince.“

A funguje to stále stejně, když kdysi pobudové na cestách číhali, aby obrali pocestné: „Celníci vybrali na místě od přestupců na pokutách bezmála 80 tisíc korun. V síti kontrol uvízl i český řidič, který kromě chybějící dálniční známky postrádal řidičský průkaz. Jak hlídka následně zjistila, měl vysloven zákaz řízení a za volantem tak neměl vůbec co dělat. Třiadvacetiletého mladíka z Lounska předali celníci přivolané hlídce dálniční policie,“ stojí v tiskové zprávě hrdlořezů se samopaly k výběru daně z hlavy.

A také šikana kam se podíváš: „Pokud řidiči jedou po zpoplatněné komunikaci bez platného dálničního kuponu či na dálniční známce i na kontrolním kupónu nevyplní registrační značku nebo zapomenou odstranit starou známku, dopouští se přestupku a hrozí jim na místě pokuta v příkazním řízení až do výše 5 tisíc korun, ve správním řízení pak až do výše 100 tisíc korun.“ Bylo by je lepší na dálnici přejet, místo jim zastavit? Jaký je rozdíl mezi kriminálem tam za zdí a tím tady? Jen rozdíl v uniformách dobytka, který šikanuje.

A lidský odpad Celní správy svou tiskovou zprávu o buzeraci, šikaně a tvorbě policejního státu končí slovy: „Během loňského roku zaznamenali celníci na téměř sto kilometrovém úseku dálnice D8 mezi Prahou a státní hranicí 1 368 případů porušení právních předpisů v podobě neplatné, nesprávně vylepené či dokonce chybějící dálniční známky. Na pokutách za tento přestupek vybrali od řidičů 1 349 000 korun a tři případy postoupili do správního řízení.“