Sergej Viktorovič Lavrov navštívil Venezuelu

CARACAS – MOSKVA | Ruský ministr zahraničí Sergej Viktorovič Lavrov přicestoval v pátek na návštěvu Venezuely, aby vyjádřil podporu prezidentovi Nicolási Maduro Morosovi, kterého se snaží sesadit vměšováním Spojené státy, CIA na něj spáchala neúspěšný atentát, bandité z Washingtonu za podpory jejich loutky Juana Guaidó organizovaly neúspěšný převrat a trestají lid Venezuely za svou volbu prezidenta prostřednictvím ekonomických sankcí.

Sergej Viktorovič Lavrov a Nicolás Maduro Moros – v pozadí Delcy Eloína Rodríguez Gómez | repro: Еспресо.tv

Lavrov, Sergej Viktorovič v předchozích dnech navštívil Mexiko a Kubu. Ve čtvrtek během návštěvy Mexika se kriticky vyjádřil k zahraniční politice Spojených států (SS) ve Venezuele, uvedla agentura Reuters. Spojené státy kritizoval za provokace a pokusy o vytvoření záminek na vojenský vpád.

Juan Guaidó, který se sám prohlásil za prezidenta Veneuzuely byl tento týden přijat v Bílém domě Donaldem Johem Trumpem, tím jen dokázal, že je to poslušný pejsek Američanů.

Juana Guaidó uznaly za prezidenta Spojené státy a jejich kolonie, protektoráty a okupované území. Ze zemí Severoatlantické aliance (SA) uznává Madura Morose za prezidenta Turecko, kdy tamní vůdce Recep Tayyip Erdoğan přirovnal venezuelský pokus o převrat k tomu tureckému a vzkázal Nicolásovi Madurovi Morosovi: „Drž se příteli. Stojím při Tobě.“

Právě Kuba a Mexiko, které navštívil ruský šéf diplomacie Juana Guaidó neuznaly a pro ně jako pro Čínu či Indii je legitimním prezidentem právě ve volbách lidem zvolený Nicilás Maduro Moros. Rusko a Venezuela mají mezi se bou uzavřenou strategickou vojenskou smlouvu. V případě napadení země může Maduro požádat Ruskou federaci o vojenskou pomoc a o dislokaci vojenských jednotek, tak jak to udělal v Sýrii Bašár Háfiz al-Asad, kdy toto již předem avizoval.

Reklama: