Pražský úřednický dobytek? Ladislav Jakl, který byl loni zmlácen v pražském metru, dostal pokutu za „nepřiměřenou obranu“

PRAHA | Publicista Ladislav Jakl, někdejší kancléř prezidenta Václava Klause, musí zaplatit pokutu 1000 korun za loňskou potyčku v metru. Muž, který Jakla napadl, podle jeho slov musí zaplatit 5000 korun. O výši trestu rozhodl ve čtvrtek úřad Prahy 1. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Kampaň Ladislava Jakla

„O události informovala Česká televize i ČTK. Sám Jakl potvrdil, že oba účastnici konfliktu dostali pokutu. Podle bývalého tajemníka musí platit pokutu 1000 korun za nepřiměřenou obranu,“ píše o rozhodnutí úřednického dobytka na Praze 1 Sputnik.

„Protože jsem podle tvrzení jednoho svědka udeřil útočníka prý až v momentě, kdy útok skončil a už mi nehrozilo nebezpečí. Podle mne není jeho svědectví věrohodné,“ cituje ČTK Jakla.

Jeho protivník, který útok inicioval, bude platit částku pětkrát vyšší. „Za prokázaný útok s cílem způsobit mi zranění nebo bolest,“ vysvětlil Jakl a dodal, že je v nemocnici kvůli vyšetření zad, se kterými má problémy od onoho útoku.

Potyčka se odehrála v sobotu 25. května asi půl hodinu před půlnocí v soupravě metra mezi stanicemi Florenc a Náměstí republiky. „Seděl jsem na sedadle a najednou kdosi nade mnou zvolal: Ty seš Jakl, ten lídr SPD. A začal mě mlátit do hlavy a ramene. Pak mě strhl na zem a na zastávce hned utekl,“ popsal loni událost Jakl.