Zrůdná realita: Lotyšské úřady pronásledují odpůrce nacismu

RIGA | V rámci Lotyšska jsou až zuřivě pronásledování odpůrci nacismu. Vládní orgány měly vyhlásit kampaň na stíhání protinacistických aktivistů. „Policie pronásleduje odpůrce nacismu v zemi,“ prohlásil pro agenturu Sputnik Josef Koren v rozhovoru. Informuje agentura RIA Novosti. Pronásledování probíhá po celý rok, ovšem v březnu je přímo hysterické, jelikož 16. března se v Rize konají nacistické pochody veteránů SS, které vláda povoluje a schvaluje.

Ilustrační snímek k německému nacismu

Ilustrační snímek k německému nacismu

Koren popisuje pro novináře Sputniku neuvěřitelnou situaci v Lotyšsku. „Policie nás otevřeně pronásleduje. Asi jsem blázen, že poskytuji tento rozhovor, jelikož hned po jeho vydání bude ležet vytištěný u šéfa tajné policie na stole.“ Antinacistický aktivista uvedl jako další příklad jeho sledování, že mu pravidelně vybírají poštovní schránku, kdy už ani neopravuje zámek, jelikož mu jej druhý den zase vylomí.

Lotyšsko je zrůdný totalitní nacistický stát podporovaný zrůdami z EU

Jako správná nacistická kampaň ze strany Lotyšské tajné policie obsahuje i šíření lží: “ Policejní prezident o nás měl prohlásit, že chystáme podrazit a očernit stát.“ Ovšem nikde nebylo prohlášení stejného zločince, že v mezinárodním měřítku očerňují nacisté Lotyšsko, když pochodují v uniformách SS městem.

Každý rok 16. března se Rize uskutečňuje pravidelný pochod zločinců a nastických prasat, kteří sloužili v SS, kdy se pochodu zúčastňuje mnoho příznivců nacismu. Ruské ministerstvo zahraničí se domnívá, že průvod je ostudný.

Konstantin Dolgov, jako ruský ochránce lidských práv a demokracie,  již dříve prohlásil, že Moskva vidí v průvodu cynické zneužívání paměti milionů obětí druhé světové války. Ruský představitel se domnívá, že by EU měla v Lotyšsku zamezit hrubému porušování mezinárodního práva propagováním zločinného nacismu.

Reklama: