Advokátka Čírtková: Senátoři kontra Hana Lipovská; Proč se jí feministky nezastávají?

PRAHA | Advokátka Monika Čírtková se na svém profilu na Facebooku věnovala situaci mezi skupinou senátorů a Hanou Lipovskou. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Advokátka Čírtková vysvětlila proč se Hany Lipovské feministky zastat nesmějí

„Před několika málo dny byl totiž zveřejněn dopis, ve kterém tato skupina senátorů vyzvala Českou biskupskou konferenci, aby kandidaturu Lipovské do Rady ČT odvolala,“ připomíná nehoráznou sprosťárnu havloidních pošuků ze Senátu Sputnik.

„Senátoři kontra Hana Lipovská,“ začala svůj příspěvek advokátka. Uvedla, že by ráda upozornila na jisté opomíjené aspekty kauzy dopisu 19 senátoru České biskupské konferenci, který se týkal nominace Hany Lipovské do Rady České televize.

„Zaprvé by nemělo ujít naší pozornosti, že ta údajně zastydlá, zkostnatělá, patriarchát konzervující katolická církev bez mrknutí oka nominuje do významného mediálního orgánu ženu, která ještě nedosáhla třiceti let,“ píše v příspěvku advokátka.

Jak uvádí Čírtková, „ctihodným pánům biskupům“ zřejmě stačily charakteristiky této ženy, její čistý morální profil, vzdělání, odborná erudice, publikační činnost a vyjadřovací schopnosti a nenechali se svazovat žádnými předsudky.

Čírtková vyjádřila naději, že to české feministky, které se dožadují vyššího zastoupení žen v různých funkcích, ocení a Jeho Excelence pan kardinál za to od nich obdrží nějakou cenu.

Otec Dominik kardinál Duka OP arcibiskup pražský | reprofoto: youtube.com

Kdo však podle Čírtkové cenu nedostane, jsou senátoři. Uvedla taková jména, jako Marek Hilšer, Lukáš Wagenknecht či Václav Láska. „Snažit se standardně nominovanou kandidátku odstřelit už před volbou, to se jen tak nevidí. A odstřelit ji chtěli proč? Protože si dovolila vyjádřit nějaké názory, které se jim – považte – nelíbí,“ píše v příspěvku advokátka.

Čírtková uvádí, že je přitom mezi kandidáty do rady jistě více jmen, která se senátorům nelíbí. Za jistou náhodičku považuje to, že si pro svůj dopis vyberou mladou ženu: „A vůbec, jak to, že ty milé české sympatické feministky neslyšíme? Unikl mi snad jejich otevřený dopis senátorům, v němž se postavily na stranu Ing. Lipovské, čelící bezprecedentní dehonestaci jen proto, že vstoupila do veřejné diskuse?“ táže se advokátka.

Dále advokátka dodává, že by chtěla upozornit všechny zapálené zastánkyně genderové vyváženosti, že v patnáctičlenné radě zasedá aktuálně jediná žena. Uvádí, že pokud se už nějaká další žena rozhodne kandidovat, učiní z ní senátoři předmět otevřených dopisů.

StBácký satanáš a havloidní pošuk Halík útočí na Hanu Lipovskou

„Jak je vůbec možné, že si takto počínají politici, kteří mají jinak plná ústa demokratických zásad? A kdy se tedy Ing. Lipovské všechna ta Fóra 50% a podobné slety zastanou?“ pokládá další otázku, na kterou však záhy odpovídá. Čírtková uvádí, že zná odpověď, která zní nikdy, protože není jejich.

„Takhle kdyby se někdo otřel o nějakou genderovou pracovnici, která nenávidí muže, to by bylo kraválu,“ píše advokátka s tím, že se tyhle čarodějnice slušné vzdělané ekonomky, která dle jejích slov nic neprovedla, nezastanou a musí to udělat sbor biskupů. „Alespoň zase o něco lépe víme, s kým máme tu čest,“ uzavřela téma Čírtková.

Reklama: