Přivandrovalí bandité! Slovenská policie naháněla auto plné migrantů

KOMÁRNO | Policisté z obvodního oddělení Policejního sboru ve městě Komárno objevili v autě, které v pátek v noci porušilo několik dopravních předpisů, sedm cizinců. Ukázalo se, že se jedná o migrující svoloč.

A.C.A.B. SK | repro: TopSpeed.sk

„Pro podezření z trestného činu převaděčství kontaktovali policisty z Národní jednotky boje proti nelegální migraci Úřadu hraniční a cizinecké policie, kteří si případ převzali,“ informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Celý incident začal tím, když tamní policisté zpozorovali vozidlo, které jelo v protisměru. Dále věc blíže popsala mluvčí prezídia Policejního sboru Denisa Bárdyová. „Chtěli řidiče co nejdříve upozornit na chybu, aby nedošlo k neštěstí. Řidič však místo toho, aby zastavil, šlápl na plyn a začal ujíždět,“ popsala sled událostí.

Na konci města ale řidič nezvládl jízdu přes kruhový objezd a narazil na obrubník tak silně, až mu náraz odtrhl přední kolo. Při nehodě se však naštěstí nikdo nezranil.

Policisté zjistili, že osobní vozidlo s rakouskými poznávacími značkami řídil Ukrajinec. V autě se navíc nacházelo i dalších šest cizinců. Jednalo se o mu-slimácké prašivé psy ve věku od 19 do 43 let. Pět z nich pochází ze Sýrie a jeden z Palestiny. Muži jsou jako přivandrovalí vetřelci registrovaní v Srbsku.

„Na našem území jsou neoprávněně, nechtějí však u nás žádat o azyl. Jejich cílová destinace měla být Nizozemsko nebo Německo,“ konstatovala Bárdyová. Proč je na místě nezastřelili není uvedeno.