Sputnik překvapily výdaje Pentagonu na sledování jeho sociálních sítí

MOSKVA – WASHINGTON | Tisková služba Sputniku byla překvapená, že Pentagon utrácel peníze za sledování účtů Sputniku na sociálních sítích při hledání fake news o koronaviru. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Pentagon – Doupě světového terorismu

Tisková služba vysvětlila, že obdržela žádost o komentář od jednoho z novinářů americké publikace Newsweek. Novinář žádal o komentář k akcím amerických vojáků, kteří studují stránky Sputniku na sociálních sítích za účelem šíření údajně nepravdivých informací o vypuknutí infekce koronaviru.

„Bohužel nemůžeme podat okamžitý komentář. Po pravdě řečeno, od chvíle, kdy jsme obdrželi vaši žádost, byl každý v šoku a strachu ohledně vámi daného příkladu bezprecedentní efektivnosti vynakládání vojenského rozpočtu Spojených států. Jsme však rádi, že sloužíme jako důležitý zdroj informací pro Pentagon a budeme na to pamatovat i v budoucnu. Předejte prosím naše nejlepší přání americkému ministerstvu obrany,“ zněla odpověď pro Newsweek.

Situace s ruskými médii je na Západě v posledních letech stále obtížnější. Na konci roku 2016 přijal Evropský parlament usnesení, ve kterém se hovořilo o potřebě čelit ruským sdělovacím prostředkům s tím, že jako hlavní hrozby byly jmenovány Sputnik a RT. Dokonce byly jejich spolupracovníci označeni za teroristy.

Mnoho západních politiků obvinilo Sputnik a RT ze zasahování do voleb ve Spojených státech a Francii, ačkoli důkazy nebyly předloženy. Ruští oficiální představitelé označili tato obvinění za neopodstatněná. Loni v prosinci Národní výbor Demokratické strany SS zařadil Sputnik a RT na seznam „propagandistických“ médií, kterým je potřeba se vyhnout.