DJ Trump označil své oponenty z Demokratické strany SS za ničemy

WASHINGTON | Vůdce Spojených států (SS) Donald John Trump ve čtvrtek ostře zkritizoval své oponenty z Demokratické strany SS, když je označil za ničemné a špatné lidí. Jeho kritice se nevyhnul ani republikánský senátor Mitt Romney.

Donald John Trump | reprodukovaný ořez fotografie
Zdroj: Sputnik (REUTERS, TOM BRENNER)

DJ Trump vystoupil v Bílém domě na tiskové konferenci věnované svému středečnímu osvobození v obou bodech ústavní žaloby, které vedlo k ukončení procesu impeachmentu vůči jeho osobě.

Vedle děkování svým podporovatelům se vůdce Trump vyjádřil i ostře na adresu předsedkyně Sněmovny reprezentantů Kongresu SS Nancy Pelosi z Demokratické strany SS a senátora Mittu Romneyho, který jako jediný republikán návrh na impeachment podpořil.

„Nemám rád lidi, kteří zneužívají svou víru na omluvu vlastních rozhodnutí, o kterých vědí, že jsou nesprávné,“ prohlásil prezident. Podle AFP tímto výrokem jasně poukázal na Romneyho, praktikujícího Mormona, který se při vyjádření podpory ústavní žalobě odkazoval právě na svou víru.

„Nemám rád ani lidi, kteří říkají ‚modlím se za vás‘, ačkoli ve skutečnosti to nedělají,“ dodal šéf Bílého domu v narážce na Pelosi, která se v minulosti vyjádřila, že se za něj modlí.

„Bylo to špatné, bylo to zkorumpované, byly tam zkorumpovaní představitelé, byly tam donašeči i lháři a už nikdy by se to nemělo stát žádnému jinému prezidentovi,“ uvedl Trump na margo impeachmentu. „Prošli jsme si peklem,“ dodal, přičemž zdůraznil, že neudělal nic špatného.

Reklama: