Senát bude volit svého nového předsedu 19. února

PRAHA | Organizační výbor Senátu Parlamentu České republiky ve středu stanovil termín 16. schůze Senátu, která se uskuteční ve středu 19. února od 10 hodin. Na této schůzi započne volba nového předsedy horní komory Parlamentu po zesnulém Jaroslavovi Kuberovi.

Ilustrační foto Senátu Parlamentu ČR

„Jediným bodem programu bude volba předsedy Senátu,“ informuje Senát. Kdo bude novým předsedou, tak strany jistě již vědí, spekulace by byly, ale nechme se překvapit, zda do bude někdo z mozkem a nebo to bude nějaký havloidní tupec. Takových je v Senátu dosti.

Ve věku 72 let nečekaně zemřel předseda Senátu ČR, člen ODS a dlouholetý primátor Teplic Jaroslav Kubera. Předsedu postihla náhlá příhoda. Kuberovi udělalo nevolno v teplické kanceláři. Následně byl převezen do ústeckého kardiocentra. Zemřel po převozu do nemocnice.

Senát nebude při volbě kompletní, jelikož Teplice, za které byl zvolen zesnulý Kubera, nemají svého senátora. Volby prezident Miloš Zeman podle čl. 63 odst. 1 písm. f) ústavního zákona č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky, a § 80 odst. 1 zákona č. 247/1995 Sb., o volbách do Parlamentu České republiky a o změně a doplnění některých dalších zákonů, vyhlásil doplňovací volby do Senátu Parlamentu České republiky ve volebním obvodu č. 32 a stanovil dny jejich konání na pátek 27. března 2020 a sobotu 28. března 2020.

Reklama: