Egypt chce vystavět nové hlavní město země

KÁHIRA | Egyptská vlád a investiční společnost ze Spojených arabských emirátů v Perském zálivu Investment Corporation v sobotu podepsaly dohodu o výstavbě nového hlavního města Egypta na východě země. Dokument byl podepsán u příležitosti zahájení Konference o hospodářském rozvoji a investic. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnil prezident Egypta Abdel Fattah al-Sisi a viceprezident Spojených arabských emirátů šejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum. Informuje zpravodajská agentura RIA Novosti.

Egypt

Nové město má být vystavěno 45 km východně od Káhiry. Důvodem je, že dnešní Káhira má již 20 miliónu obyvatel a do čtyřiceti let by se počet obyvatel měl zvýšit až o polovinu. Náklady na první fázi projektu jsou odhadovány na 45 miliard dolarů a podle plánů egyptské vlády mají být první etapa výstavby provedena do sedmi let.

Území nového hlavního města země, kde se budou nacházet všechna ministerstva a vládní orgány země, bude rozlohou velké jako Singapur. Celé město bude vybudováno na místě, kde je dnes poušť. Plánovaný počet obyvatel se odhaduje na pět milionů lidí.