Komenský se obrací v hrobě a Ortel na Říp patří

Vyznamenat havlojeda Tomáše „Koniáše“ Halíka cenou Jana Amose Komenského považuji za nepodařený vtip. Komenský se musí obracet v hrobě.

Jan Kopal

Halík totiž proslul jako známý nenávistník a rozeštvávač české společnosti. Známe jsou jeho postoje a skutky, které jsou v bytostném rozporu s křesťanskými principy, ač je navenek prezentuje jako ryze křesťanské.

Halík je guru bratrstva pravdy a lásky, ale ve skutečnosti je ztělesněním lži a nenávisti. Tak jaký to může být pedagog a vzor pro mládež. Jedinou cenu, kterou si zaslouží je Antikrist roku.

To Halík – Satan z Prahy s vražedným pohledem | foto: youtube.com

A máme tu další kádrováckou causu, kdy díky ataku uvědomělých umělců z prostředí pražské kavárny byla zrušena účast skupiny Ortel na Řípské pouti. Přitom Ortel a Říp patří neodmyslitelně k sobě. Argument, že už tam byl mockrát a že je třeba dát prostor jiným umělcům, neobstojí a zakrývá jen slabost pořadatelů čelit výhrůžkám našich zdivočelých uměleckých svazáků (Mišíkové, Xindlové a spol.).

Líbí se mi výzva fanoušků kapely Ortel, aby stejně vyrazili na akci v tričkách Ortelu a písničky zazpívali ve sborovém podání. Tradice lidových poutí na významná a památná místa budiž vzorem. V zemi, kde se nepřátelé houfně zaháněli zpěvem písní, by to bylo symbolické. Nepřátel se nelekejme a na množství nehleďme!

Kádrovácké a cenzurní praktiky je třeba zásadně odmítat a bojovat proti nim. Jednotlivce mohou umlčet, ale nemohou umlčet všechny lidi po všechen čas. Dříve nebo později se z vlny stane příboj, který je všechny smete a odsune na smetiště dějin. Stejně jako všechny jejich historické předchůdce. Svobodu pro všechny umělce, nejen pro ty uvědomělé! Ortel na Říp!