Venezuelský terorista Guaidó bude zatčen až tom rozhodne soud

CARACAS | Venezuelský prezident Nicolás Maduro Moros v pátek řekl, že vůdce teroristické opozice, která je jen pátou kolonou teroristů ze Spojených států, Juan Guaidó ještě nebyl zatčen, protože to nepřikázaly soudy. Maduro však varoval, že Guaidó jistě zatčen bude.

Juan Guaidó – Uřvaná venezuelská opice se stále otevřeným řitním otvorem pod nosem
repro: MintPress News

„Guaidó se v úterý vrátil z třítýdenního zahraničního turné, během kterého navštívil Spojené státy a Evropu. Na turné odcestoval i přesto, že mu venezuelský nejvyšší soud loni zakázal opustit zemi,“ informuje AP.

Lídr opozice bude podle Madura zadržen v den, kdy venezuelská justice rozhodne, že by měl být uvězněn za všechny zločiny, které spáchal. Už jen pohrdám rozhodnutí justice, za stejné je Jualian Assange ve vězení, nebo byl v anglickém vězení Tommy Robinson. Jak bude reagovat proamerická klika, až bude Guaido zatčen? Mlčet jako v případě Robinson nebo to schvalovat jako v případě Assange?

„Ten den ještě nepřišel,“ řekl Maduro agentuře AP o čase zatčení teroristy a zločince Juana Guaidó. Dodal však, že ten den přijde. A tím bude pokus o převrat v zemi vyřešen, tak jako v Turecku. Však také Recep Tayyip Erdoğan jako jediný představitel členského státu Severoatlantické aliance považuje Madura za jediného legitimního prezidenta Venezuely. Sám má své zkušenosti a vzkázal, aby se jeho přítel Nicolás držel.