Konečně je tu důkaz, slovenský chumaj Kiska (киска) je mafián

BRATISLAVA | Bývalý prezident Slovenské republiky Andrej Kiska, taky známý jako chumaj Kiska (киска – v překladu píča) se snažil krást a podvod mu nevyšel. Teď bude na slovenských voličích, zda si zvolí tohoto podvodníka do parlamentu. Přinášíme video jako důkaz a komentář poslance slovenské Národné rady Ľuboše Blahy.

Po Slovensku koluje video, které má dokazovat, že bývalý prezident Andrej Kiska věděl, že kupuje kradené pozemky. Asi devatenáctiminutový záznam, který byl zveřejněn šestnáct dní před volbami, je podle poslance Ľuboše Blahy (Směr-SD) horší než uniklé zprávy z Kočnerovy Threemy.

Videozáznam, který vypadá, že byl natočen skrytou kamerou, zaznamenává rozhovor popradského podnikatele Michala Šuligy a Milana Reichela, který je označován za šéfa popradského podsvětí. Oba spolu hovoří o tom, že bývalý prezident Kiska vědomě kupoval ukradené pozemky. Z videa rovněž vyplývá, že exprezident Kiska potřeboval vyprat špinavé peníze.

Kiska ožratý ako ta sviňa | repro: zivot.sk

„Kiska prostě koupil osvědčené pozemky. On dobře věděl, že jsou osvědčené a ukradené,“ říká na videu Šuliga, který vysvětluje, že „pokud jsou pozemky osvědčené, tak je jasné, že jsou ukradené nebo vzaté vlastníkům, kteří o tom nevěděli“.

Poslanec za stranu Směr-SD Ľuboš Blaha kvůli uniklému videu označil bývalého prezidenta za mafiána. „Normálně to nemůžu rozdýchat. Měli jsme v čele státu mafiána. Normálního mafiána. Tušili jsme to, ale i tak – toto je pád anděla v přímém přenosu,“ napsal Blaha na Facebook.

Uniklý záznam přirovnal ke kauze Threemy podnikatele Mariána Kočnera, který je obviněn z objednávky vraždy novináře Jána Kuciaka. Z celé řady zpráv z jeho mobilní aplikace Threema, které postupně unikaly do slovenských médií, mělo vyplývat, že měl Kočner vazby na špičky slovenské politiky. Teď se podle Blahy objevil důkaz, že exprezident má vazby na slovenské podsvětí.

Ľuboš Blaha

„Fuj, to je větší hnus než všechny Kočnerovy Threemy. Konečně je tu důkaz. Kiska je mafián,“ míní Blaha, který vyzval exprezidenta, aby odešel z veřejného života: „Zmiz z veřejného života, ty gaunere! Nevzdychej. Nepoť se. Prostě Zmiz.“

Je to pomsta, tvrdí chumaj Kiska. Odkaz na videozáznam dostaly redakce SITA a Pravda od anonymního emailu [email protected] Na svém Facebooku na něj reagoval i sám Andrej Kiska. Podle něj je video „amatérsky zinscenované“ a jedná se o pomstu šéfa strany Směr-SD a bývalého premiéra Roberta Fica za to, že nejmenoval předsedu ústavního soudu. Podle něj se expremiér bojí prohry ve volbách, které se budou konat již 29. února.

„Robert Fico mi sliboval pomstu a útoky, pokud ho nejmenuji předsedou Ústavního soudu a už je to jakože anonymně zde. Velmi se bojí další prohry ve volbách, a proto jsem dlouhodobě hlavním terčem Směru i v této předvolební kampani,“ reagoval na video Kiska.

Kiska porazil Fica v prezidentských volbách v roce 2014. Coby prezident odmítl jmenovat šéfa strany Směr-SD do čela ústavního soudu. Po složení prezidentského mandátu Kiska založil stranu Za lidi, se kterou kandiduje do parlamentu. Právě kvůli pozemkové kauze Fico několikrát označoval Kisku za podvodníka.

Na svém Facebooku Kiska označil Reichela, který vystupuje na videu, za mafiána a tvrdí, že ho osobně nezná a že od něj nikdy nic nekupoval. Od podnikatele Šuligy si kupoval pozemky na základě inzerátu z roku 1999 v deníku Nový čas. Šuliga mu měl zprostředkovat rovněž koupi pozemku pod Tatrami, o jehož vlastnictví se Kiska neúspěšně soudil s původním vlastníkem Jánem Francem.

Franc o parcelu prostřednictvím institutu vydražení přišel a pozemky tak Kiska kupoval od jiné osoby. Soudní spor, o kterém rozhodoval soudce, jenž později úspěšně kandidoval do Evropského parlamentu za kotlebovce, Kiska prohrál.

Chumaj Kiska – Slovenské degene. Až jej Slováci pověsí, tak asi budou i v právu

Exprezident ale upozorňuje, že podle soudu při koupi jiného pozemku, který rovněž koupil od Šuligy, postupoval v dobré víře a je stejně poškozený jako původní vlastník Ján Franc. Od něj nyní požaduje mimosoudní cestou vrácení peněz.

Kiska hodlá kvůli videu v pátek podat trestní oznámení za křivé obvinění a pomluvu. „Je to primitivní video dvou velmi špatných a nedůvěryhodných herců, které vyšetřuje policie za různé podvody. Oba mluví podle zjevně dopředu připraveného scénáře a je to až tragikomické,“ poznamenal. Kiska by se spíše měl zastřelit a provrtat si díru do své tupé alkoholem vyměklé hlavy.