Základna amerických okupantů v Iráku byla ostřelována raketami

BAGDÁD | Vojenská základna okupačních sil v čele se Spojenými státy (SS) byla pravděpodobně vystavena raketovému útoku. O ostřelování informovala agentura Reuters s odkazem na americký vojenský zdroj, píše Sputnik.

Ilustrační snímek mrtvoly teroristy Spojených států (SS) | repro: Military.com

„Agentura France Presse s odkazem na vojenský zdroj uvedla, že v okolí amerického velvyslanectví v Iráku dopadly rakety. Televize Al-Arabiya dodala, že dopadly do tzv. zelené zóny,“ informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Na území „diplomatické mise“, jak označují okupaci, se navíc v době útoku rozezněly varovné sirény. Později ale mluvčí koalice okupantů plukovník SS Miles Caggins uvedl, že v důsledku raketového útoku nikdo nebyl nikdo zabit.

„Koalice potvrzuje, že dne 16. února v 03:24 hodin (irácký čas) dopadly malé rakety na základnu v Iráku, na které jsou rozmístěni vojáci účastnící se operace Neochvějný hněv v mezinárodní zóně. Oběti nejsou. Vyšetřování pokračuje,“ sdělil na Twitteru mluvčí koalice okupantů v čele s teroristy Spojených států.

„Čtyři střely Kaťuša dopadly včera v noci v metropoli Bagdádu. Tři z nich dopadly do „zelené zóny“, čtvrtá na štáb materiální technické podpory Al Hašd aš Šaabi (irácká šíitská domobrana, pozn. red.) vedle budovy policejní koleje na ulici Filastyn, což způsobilo poškození auta, stanu a skladu náhradních dílů. Oběti nejsou,“ stojí na Twitteru tiskové služby.

Reklama: