Mafián promluvil, že slovenský chumaj Kiska věděl, že kupuje jeho pozemky

BRATISLAVA | Bývalý šéf popradského podsvětí Milan Reichel tvrdí, že si od něj Andrej Kiska kupoval pozemky. Tento týden se na internetu objevilo video, kde Reichel spolu s podnikatelem Michalem Šuligou mluví o tom, že Kiska věděl o tom, že kupoval kradené pozemky. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Chumaj Kiska věděl o nákupu pozemků od mafiána Reichela

Zveřejněné video údajně usvědčuje bývalého prezidenta a nynějšího šéfa strany Za lidi Andreje Kisku, že si před více než 20 lety vědomě kupoval kradené pozemky. Sám exprezident Kiska tuto skutečnost popřel a uvedl, že Reichela nezná a nikdy si od něj nic nekupoval. Pozemky si údajně koupil na základně inzerátu od Šuligovy firmy StavRea s.r.o.

Reichel ale v rozhovoru pro portál HlavnéSprávy.sk tvrdí, že to byl on, kdo přes Šuliga pozemky Kiskovi prodal. Potvrdil však, že osobně Kisku nezná: „Já říkám, že ty pozemky, které Kiska koupil, byly moje, v zastoupení pana Šuligy. Já už jsem na Slovensku nebyl. Pan Šuliga je prodával mým jménem, a dokonce tam byla i moje máma. Takže já vím, že se panu Kiskovi nehodí po 23 letech říkat, od koho kupoval,“ uvedl Reichel.

Bývalý šéf popradského podsvětí ale trvá na tom, že pozemky, které Kiskovi prodal, nebyly kradené. Dle jeho slov proběhl i další obchod, se kterým už ale neměl nic společného.

„Víte co, tam byly dva druhy těch pozemků. Jedny byly legální, které jsem měl já, ty byly získány v konkurzu řádně, v zastoupení pana Šuligy se prodaly panu Kiskovi, a ty druhé, to jsou ty, o které proběhly soudy a v tom já absolutně nefiguruji,“ tvrdí Reichel.

O tom, že Kiska údajně věděl o koupi kradených pozemků, se měl dozvědět od Šuligy na inkriminovaném videu. Již dříve Reichel potvrdil jeho autentičnost a uvedl, že vzniklo během loňských vánočních svátků. Kdo ho ale natočil, neví.