Lubomír Volný: Evropa potřebuje víc lidí uvažujících jako Putin

OSTRAVA | Ve svém čtvrtečním projevu Vladimir Putin prohlásil, že nikdy nepovolí sňatky mezi páry stejného pohlaví. Výrok ruského prezidenta vyvolal živý ohlas veřejnosti, řada českých politiků se dokonce s názorem ruského prezidenta otevřeně ztotožnila, píše Sputnik.

Evropa potřebuje víc lidí uvažujících jako Putin, míní Volný

Světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, informuje: „Během svého projevu na poradě věnované návrhům změn ruské ústavy se Vladimir Putin zmínil o tématu rodinných vztahů a možnosti korekce právních pojmů, vztahujících se k oficiálnímu pojmenování rodičů.“

V uvedeném vystoupení dal ruský prezident jednoznačně najevo, že nebude tolerovat žádné změny, jež by přispívaly k erozi rodinných vztahů a tradičních hodnot: „Zopakuji ještě jednou, že dokud budu prezidentem, u nás nebude žádný rodič č.1 a rodič č.2. Budou táta a máma,“ prohlásil ruský prezident.

Výrok prezidenta Ruské federace vyvolal řadu komentářů u politiků, včetně českých poslanců. Lubomír Volný, předseda hnutí Jednotní – alternativa pro patrioty, ve svém komentáři poskytnutém pro zpravodajskou agenturu Sputnik sdělil, že naprosto souhlasí s tímto stanoviskem ruského politika. Zdůraznil rovněž i to, že současné Evropě velice chybí politici s takovým chápáním současných problémů, kteří neváhají o tom otevřeně mluvit.

„Za mě osobně to je skvělý výrok. Já si myslím, že Rusko může být hrdo na svého syna. Rusové mohou být pyšní na svého prezidenta. Pokud bych to mohl vztáhnout na nás, tak Evropa prostě potřebuje víc Putinů, víc lidí, kteří budou uvažovat jako on a budou mít odvahu tohle veřejně prohlásit,“ řekl český politik.

Rodina – Matka, děti a otec

Dále poslanec Volný uvádí, že přijetí pojmů, jež jsou v protikladu s tradičními hodnotami svého národa, nevyhnutelně vede ke zhoubným důsledkům, o čemž mohou svědčit zkušenosti některých evropských států.

„Co se týká nás, jako Čechů, Moravanů a Slezanů, tak bych řekl, že pokud si vezmeme příklad a poučíme se od našich západních partnerů, tak každopádně národ, který přijme podobnou rétoriku, národ, který ve svém slovníku vymění slova „maminka“ a „tatínek“ za „rodič 1“ a „rodič 2“, stojí na začátku oprávněného konce své existence,“ sdělil svůj názor v komentáři pro Sputnik Lubomír Volný.

Reklama: