Nacistická prasata v akci: Na Ukrajině zatkli novoruského kameramana a už více jak 100 novinářů ze země vyhnali

KYJEV | Bezpečnostní služba Ukrajiny zahájila trestní řízení proti zadrženému kameramanovi kanálu New Russia TV, informovala agentura RIA Novosti s odkazem na prohlášení nacistické ukrajinské SBU. Podle ukrajinského Gestapa v roce 2014 opustil své rodné město v regionu Khmelnitsky a odešel do Doněcku, kde pracoval jako kameraman televizní stanice New Russia TV. Byl zatčen, když se vrátil domů, kde měl v plánu strávit dovolenou.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek

Podle prohlášení SBU se měl tím, že pracoval jako novinář dopustit teroristické činnosti a šíření anti-ukrajinských myšlenek, za což mu hrozí až 25 let vězení. Na Ukrajině neexistuje svoboda slova, médií a tisku, tam platí jen pravda nacistů a kdo tvrdí opak, tak je terorista.

Podobně postupovali němečtí nacisté. Ovšem dnešní Ukrajina je pokračováním zrůdného nacistického režimu, který měl být údajně 9. 5. 1945 poražen.

Z Ukrajiny masivně vyhánějí nejen ruské novináře

Na území Ukrajiny bylo vypovězeno více než 100 ruských novinářů, řekl poradce Bezpečnostní služby Ukrajiny (ukrajinské Gestapo) Markijan Lubkivski.

„Bavíme o stovkách ruských novinářů, možná pár dalšíchnárodnostech, kterým byl odepřen vstup na Ukrajinu, nebo kteří byli vyhnáni z území naší země,“ řekl Lubkivski ve vysílání televizního kanálu 112 Ukrajina.

Reklama: