Spojené státy provádějí, co zakazují jiným. Otestovaly balistickou raketu, která dokáže nést jadernou hlavici

SAN DIEGO | Spojené státy (SS) otestovaly balistickou raketu Trident II (D5LE), kterou bez bojových hlavic vypálila ponorka třídy Ohio. K testům došlo u pobřeží San Diega v Kalifornii. O raketových testech informuje Námořnictvo Spojených států amerických, píše Sputnik.

Trident II

Námořnictvo uvádí, že raketa byla vypálena z ponorky USS Maine (SSBN-741): „Dnešní testovací odpálení rakety potvrdilo očekávání provozních vlastností rakety Trident II (5DLE) s prodlouženou životností a umožnilo získání dodatečných údajů o spolehlivosti, přesnosti a vlastnostech strategického systému zbraně,“ uvádí se v prohlášení amerického námořnictva.

Toto odpálení rakety bylo celkově 178. v pořadí od přijetí těchto raket do výzbroje amerického námořnictva, rakety má Námořnictvo SS k dispozici od roku 1989, dodává světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Trident II je v současnosti jedinou raketou amerického a britského námořnictva, která dokáže nést jadernou hlavici. Američané tak provádějí testy, které například Íránu a KLDR zakazují. Pokrytecké? Ne. Americké, jelikož je to země, kde vládnou devianti.

Ďábel D. J. Trump

Reklama: