Úterní glosy 18. 2. 2020

Přístup k financím z EU bude v rozpočtech na roky 2021-27 podmíněný respektováním principu právního státu, vyplývá z návrhu. Správně, soudruzi! A právními státy budou Německo a Francie a pak se uvidí dle poslušnosti.

Miroslav Macek

Nedostatek zdravotnického personálu znamená pro některé nemocnice už téměř kritickou situaci. Chybí zejména absolventi, což potvrzují některé pojišťovny i ministerstvo zdravotnictví. Přesné statistiky neexistují…

Dodávám:Tak na této zprávě je nejtragičtější právě ta poslední věta. Profesní komory odhadují 2000 chybějících lékařů a 3000 sester.
Jestlipak by někde na ministerstvu zdravotnictví ještě vyhrabali návrh reformy zdravotnictví, který jsem tam před drahnými lety zanechal?

Čtenář glos J. N. mi napsal: Vodítko pro lepší orientaci, jak být Evropanem.
Děláte za českou mzdu, ale energie, benzin i řadu potravin kupujete za německé ceny v polské kvalitě. Dřete jako Bulhar, kam se podíváte, tam je turecké hospodářství, jež řídí regulovčíci z Belgie dle rozkazů německo-francouzské věrchušky. Daně platíte jak mourovatý, aby si je slovenský oligarcha, který český stát řídí jako svoji firmu, mohl proměnit ve vlastní majetek. Vše jasné?