Chvilkař Minář se chová stejně jako nacista Hitler; Zastřelí se také v bunkru?

PRAHA | Vůdce politického hnutí SPD Tomio Okamura okomentoval reakci hnutí Milion chvilek pro demokracii na zvolení Stanislava Křečka na post ombudsmana. Okamura označil členy hnutí, kteří se nemohou smířit s demokratickou volbou“, za samozvané rádobydemokraty. Tak něco jako Adolf Hitler a jeho deviantní poskoci z NSDAP.

Chvilkař Minář je stejný lidský dobytek a exkrement jako nacista Hitler

Schytali to i politici, kteří výsledky voleb kritizovali, píše Sputnik. Podle Okamury prostě nemohou prohru přijmout a chovají se přitom mimořádně hrubě. „Je to nástup nové sluníčkářské neomarxistické totality, která vane z Bruselu,“ uvedl předseda SPD na svém Facebooku.

„Demokracie jim vyhovuje jen v případě, když vede k jejich vítězství. Pakliže ale prohrají, neumí prohru přijmout, a začnou vyhrožovat a šikanovat názorové odpůrce. Tak, jak to dělají politici demobloku, Milion chvilek a s nimi spřažení novináři. Demokracie je ve skutečnosti pro tyto samozvané rádobydemokraty komplikací. Takový byl nástup Hitlera v 30. letech minulého století,” dodal.

Poté Okamura vysvětlil, jak probíhá proces voleb, podle něj je maximálně demokratický. „Navíc sluníčkáři ani Milion chvilek doteď nevysvětlili, v čem je zvolení ombudsmana Stanislava Křečka ohrožením demokracie. Kandidáty na ombudsmana navrhují Sněmovně přímo zvolený prezident a Senát, kde jsou přímo volení senátoři. A z těchto kandidátů musí poslanci sněmovních stran, zvolení ve volbách, v tajné volbě vybrat. Vláda ani politické strany nemají možnost navrhnout kandidáta. Na počítání hlasů v rámci tajné volby ve Sněmovně dohlíží zvolení zástupci všech devíti politických stran zastoupených ve Sněmovně. Volba ombudsmana je tedy vrcholně demokratická a nezpochybnitelná,“ napsal.

„Tady vidíte typické rádobydemokraty z demobloku, který tvoří ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN a Piráti. Stejně jako Milion chvilek a s nimi propojení novináři se zaštiťují ‚pravdou a láskou‘, ale ve skutečnosti právě oni nerespektují demokracii, prosazují totalitu a neustále šíří dezinformace, nenávist a rozeštvávají společnost,“ dodal Okamura.

Ohledně novinářů politik připomněl incident s redaktorem Sputniku, který dostal facku od novinářky Petry Prochazkové. Média tehdy podle Okamury takový čin podpořila a od tohoto momentu se situace zhoršuje. „Samotný Deník N jednání své redaktorky také neodsoudil a podpořil tak otevřené násilí vůči názorovým oponentům. Sluníčkářští aktivisté si tak sami sobě legitimizovali to, že když jim docházejí argumenty, tak se mohou uchýlit k násilí,“ podotkl.

Reklama: