Americké sankce proti Rosněftu nijak neovlivní vztahy Ruska s Venezuelou

MOSKVA | Nové americké sankce proti divizi Rosněftu – Rosneft Trading SA, které pokládá Rusko za nezákonné, nijak neovlivní dvoustranné vztahy Ruské federace a Venezuely, prohlásil novinářům mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Sergejevič Peskov. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Dmitrij Sergejevič Peskov se vysmívá americké zaostalé opici

„Podobné restrikce, které považujeme za nezákonné z hlediska mezinárodního práva, nebudou moci nijak ovlivnit naše dvoustranné vztahy s Venezuelou, ty se naopak rozvíjejí a budou se rozvíjet i nadále,“ řekl Peskov, Dmitrij Sergejevič, když odpovídal na otázku, jestli mohou americké sankce proti Rosneft Trading SA ovlivnit vztahy mezi Ruskem a Venezuelou.

„Co se týče společnosti samotné, ta už prohlásila, že hodlá prozkoumat možnost hájit vlastní zájmy u soudu a použít i jiné přístupné mechanismy, a proto se budou veškerá opatření podnikat v tomto duchu,“ dodal.

Teroristické Spojené státy (SS) v úterý na seznam protivenezuelských sankcí zařadily švýcarskou společnost Rosneft Trading SA – divizi Rosněftu a předsedu správní rady Didiera Casimira. Casimiro je rovněž viceprezidentem Rosněftu pro zpracování, petrochemii, obchod a logistiku.

Teroristé z Washingtonu dávají svým spojencům, jak označují své vazaly a okupované území, mj. v Evropě, 90 dní na to, aby přerušili vztahy s Rosneft Trading. Dříve SS obvinily Rosněfť a její dceřiné společnosti z dodávek venezuelské ropy na zahraniční trhy, což je dle mezinárodního práva zcela legální, ale odporuje to teroristickým akcím ekonomického terorismu, který bandité z Washingtonu páchají.