Dostal Assage nabídku milosti od Trumpa, za podporu jeho verze Russiagate?

LONDÝN – WASHINGTON | Politický vězeň Julian Assange, zadržován v Británii ve vazbě, kde je mučen a je s ním krutě, nelidsky a odporně zacházena, plánuje při soudním jednání o svém vydání do Spojených států (SS) prohlásit, že administrativa amerického vůdce Donalda J. Trumpa mu nabídla milost.

Teroristický dobytek Trump nechává v britském vězení mučit novináře Assange

Podle zmíněných informací, ale podmínkou bylo, aby tvrdil, že Rusko se neúčastnilo úniku e-mailů Demokratického národního výboru (DNC) během kampaně před volbami amerického prezidenta v roce 2016.

„Assange zadržují v britské věznici, dokud bojuje proti svému vydání do Spojených států pro obvinění ze špionáže. Řádné jednání u soudu má začít příští týden,“ připomíná TASR, jak Američané zacházejí s novináři, kteří odhalí zločiny vlády. Práce novináře a zveřejnění zločinů je dnes ve Spojených státech špionáž.

Na předběžném jednání ve středu v Londýně obhájce Assange Edward Fitzgerald zmínil prohlášení další jeho právničky Jennifer Robinson, která řekla, že jistého republikánského kongresmana viděli na návštěvě obžalovaného Assange, když ještě žil v exilu na ekvádorském velvyslanectví v Londýně. Informovala o tom tisková agentura Press Association (PA) a následně agentura DPA.

Republikánský kongresman Dana Rohrabacher údajně navštívil Assange a řekl, že republikánský prezident ho pověřil, aby mu nabídl milost, pokud prohlásí, že Rusko nemělo nic společného s únikem citlivých dat v kampani od „demokratů“. Soudkyně Vanessa Baraitser uvedla, že tento důkazní materiál je přípustný. Bílý dům však vše popřel s tím, že DJ Trump daného kongresmana vůbec nezná.

Reklama: