Z Poruby do Ostravy tramvají každé 4 minuty

OSTRAVA | Dopravní podnik Ostrava startuje tramvajovou linku 8+. Ve špičce mezi Porubou a centrem města každých 4 až 5 minut, večer a o víkendech každých 10 minut. Nový jízdní řád, který bude platit od 1. března 2020, výrazně zintenzivní dopravní spojení na nejfrekventovanější ostravské tramvajové trati.

Tramvaj ostravské MHD | repro: irozhlas.cz

Linka 8+ navíc vždy nabídne maximální komfort, tedy moderní nízkopodlažní vozidla s klimatizací, kamerovým systémem a wi-fi připojením. K 1. březnu dojde i k dalším úpravám stávajícího jízdního řádu.

Od linky 8+ si DPO mimo jiné slibuje zvýšení cestovní rychlosti mezi Porubou a centrem a také lepší rozložení přepravní poptávky. „Chceme na naší nejvytíženější trati nabídnout našim cestujícím ty nejkratší intervaly a zároveň nejmodernější vozidla. Pevně věříme, že by to mohl být další důvod, proč na cestě z Poruby do centra nechat auto definitivně doma,“ říká generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

Do budoucna DPO počítá také se zvýšením rychlosti spojů ve vybraných úsecích až na 80 km/h. Novinka v podobě linky 8+ je součástí širšího balíku změn s platností od 1. března, tedy k termínu celostátních změn jízdních řádů.

Hlavní změny v rámci sítě DPO od 1. března 2020

Linka č. 8: Interval spojů v pracovní dny ve špičce posílen na 4 až 5 minut, večer a o víkendech na 10 minut.
Vybrané spoje ve směru z / do centra (především o víkendech) s přejezdem na linku / z linku č. 5 bez nutnosti přestupu. Linka č. 9: Plně nahrazena linkou č. 8 včetně nočních spojů.
Denní spoje vedeny z Poruby,Vřesinské střídavě na dvě konečné zastávky: Hlavní nádraží nebo Přívoz,Hlučínská.
Linka č. 48: Dopolední spoje končící na zastávce Hrabová,Tesco prodlouženy na konečnou zastávku Hrabová,PZ sever.
Linka č. 78: Nově zavedená autobusová linka spojující Porubu a průmyslovou zónu v Hrabové jedoucí v trase Poruba,Opavská – Duha – Fakultní nemocnice – Hrabůvka,Benzina – Hrabová,PZ jih.
Linka č. 5: Vybrané spoje ve směru z / do Zátiší (především o víkendech) s přejezdem na linku / z linky č. 8 bez nutnosti přestupu. Vybrané ranní spoje ve směru do Zátiší (nájezdy z vozovny) nově navíc obsluhují zastávky Rektorát VŠB, Hlavní třída a Fakultní nemocnice.

Linka č. 3: V pracovní dny mimo přepravní špičku a o víkendech spoje vedené z Dubiny pokračují ze zastávky Mariánské náměstí dále jako linka č. 11 na konečnou zastávku Zábřeh. Linka č. 11: Změna trasy linky: Zábřeh – Mor. Ostrava,Plynárny a zpět. Linka neobsluhuje zastávky Křižíkova, Muglinovská, Sad B.Němcové, Důl Odra a Přívoz,Hlučínská. V pracovní dny mimo přepravní špičku a o víkendech spoje vedené ze Zábřehu pokračují ze zastávky Hulváky dále jako linka č. 3 na konečnou zastávku Dubina.

Linka č. 17: Změna trasy linky: Dubina – Poruba,vozovna a zpět. Linka neobsluhuje zastávky Rektorát VŠB, Hlavní třída, Fakultní nemocnice a Poruba,Vřesinská.

Změna názvu zastávky: Hotel.dům Hlubina mění název na Náměstí Ostrava-Jih.

Reklama: