Další video se zločincem a mafiánem Kiskou; Když ho Slováci pověsí, budou v právu?

BRATISLAVA | Bývalý prezident a vůdce strany Za lidi Andrej Kiska, který je také známý jako chumaj, nedávno oznámil, že je připravováno druhé video na jeho diskreditaci. A to se objevilo ve středu. Anonym poslal slovenským médiím odkaz na další video, které se týká nákupu a prodeje pozemků pod Tatrami. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Ve čtvrtek večer bylo zveřejněno video, na němž jeho bývalý obchodní partner Michal Šuliga komunikuje se známou osobou podtatranského podsvětí Milanem Reichelem. V debatě mezi těmito dvěma aktéry kromě jiného zaznělo, že Andrej Kiska v devadesátých letech kupoval pozemky, o nichž věděl, že jsou kradené, a nijak ho to nevzrušovalo,“ píše Sputnik.

Chumaj Kiska v reakci na video řekl, že to byl pozinkovaný rozhovor dvou špatných herců. Podal trestní oznámení a obvinil Roberta Fica a stranické vedení, že stojí za zveřejněním videa. Už tehdy avizoval, že ví o druhém videu, které je připraveno ho zdiskreditovat. Obvinění Fica je šíření fake news a dezinforamce, jelikož chumaj Kiska nedodal důkazy, tak je to i kriminální čin křivého obvinění.

V nejnovější nahrávce je sám exprezident a předseda strany Za lidi Andrej „CHUMAJ“ Kiska. Ve videu, které mělo být natočeno v prosinci 2019, jde o rozhovor Kisky právě s Michaelem Šuligem. Ve videu je také smlouva s podpisem bývalého prezidenta. Z nahrávky to vypadá, že ho nahrává Šuliga.

Michal Šuliga situaci komentovat nechtěl. V rozhovoru pro HN řekl jen to, že policie už vyšetřuje kauzu s videem. Juraj Šeliga, místopředseda strany Za lidi, také odmítl poskytnout komentář. Řekl pouze to, že reagovat bude na tiskové konferenci.

Kiska ožratý ako ta sviňa | repro: zivot.sk

Předmětem rozhovoru je prodej pozemků v obci Velký Slavkov. Přibližně před dvěma lety Slovensko napjatě sledovalo proces mezi Andrejem Kiskou a zubařem Jánem Francem o pozemky ve Velkém Slavkově. Poškozený Ján Franc čirou náhodou zjistil, že pozemky, o nichž byl přesvědčený, že jsou jeho, v devadesátých letech za velmi pochybných okolností získal Andrej Kiska.

V roce 2016 napsal Kiskovi dopis, ve kterém uvedl, že pozemek, který nyní vlastní, patří jeho rodině. Následoval soudní proces, v němž nakonec prokázal své vlastnictví, a pokus o podvod z devadesátých let se v tomto případě nepodařilo dovést do konce.