Děsivá podívaná: Obrovská krajta kobercová spolkla vetší domácí kočku

BRISBANE | V australském státě Queensland lovec hadů natočil, jak chytá velkou smrtelně nebezpečnou krajtu, která spolkla domácí kočku. Video se objevilo na jeho facebookové stránce. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Lovce hadů Luka Huntleho zavolali majitelé domu ve městě Kin Kin poté, co obrovská krajta kobercová spolkla jejich domácí kočku plemene mainská mývalí kočka.

Huntley chytil třímetrovou krajtu, dal ji do tašky a pustil ji do přírody. Kočku se zachránit nepodařilo. Chytač hadů varoval obyvatele Queenslandu, aby byli opatrní a pečlivě sledovali bezpečnost svých zvířat. Po deštěch v regionu hadi vyvíjí zvýšenou činnost, když hledají úkryt a potravu.

Krajta kobercová australská je velký nejedovatý had, který žije v Indonésii, Nové Guineji a Austrálii. Jejich délka bývá dva až čtyři metry. Mainská mývalí kočka je jedno z nejstarších amerických kočičích plemen. Řadí se mezi největší domestikované kočky.