Na ministerstvu zdravotnictví strkají hlavu do písku

Ve zdravotnictví schází přes dva tisíce lékařů a více než tři tisíce zdravotních sester. To je skutečný problém našeho zdravotnictví. Jenže řešit ho nikdo nechce.

Ivo Valenta

Na Ministerstvu zdravotnictví České republiky strkají hlavu do písku a svou neschopnost maskují mediálně vděčnými tématy, kterými však jen odvádějí pozornost. Vždyť se ministr Adam Vojtěch nedokázal postavit čelem ani k naší senátorské ústavní stížnosti, kterou se domáháme odstranění diskriminace v platbách za zdravotní péči, v jejímž důsledku za stejný výkon dostávají nemocnice v našem kraji až 3,5x méně peněz, než jejich kolegové např. v Praze.

A bohužel zlínské hejtmanství tuto krizi chce ještě prohloubit tím, že plánuje zbourat současnou Krajskou nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně a postavit za nedozírné peníze nový špitál v Malenovicích.

Lékaři a zdravotní sestry si jistě zaslouží lepší zázemí i pracovní prostředí. Ale na novou nemocnici kraj nemá peníze a zadlužení povede ke kolapsu krajského rozpočtu nebo nucené privatizaci nemocnic. A tomu musíme za každou cenu zabránit.

Reklama: