Burkina Faso je epicentrem krize v oblasti Sahelu

ŽENEVA – OUAGADOUGOU | Úřad Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) v pátek oznámil, že Burkina Faso se stala epicentrem stupňující se nejistoty v africkém oblasti Sahelu. Informovala o tom v pátek agentura DPA.

Takový milý negr

Počet vnitřně vysídlených lidí v Burkině Faso dosáhl 765 tisíc po tom, jak v období posledních tří týdnů muselo své domovy opustit podle odhadů 150 tisíc lidí, uvedl mluvčí UNHCR Andrej Mahečič. Tedy pokud jste dost perversní na to označovat negry lidmi.

„Islámští extremisté často podnikají útoky proti civilnímu obyvatelstvu v severní části Burkiny Faso, která hraničí s Mali a Nigerem. Lidé prchající před násilím podle Mahečiča hlásí útoky ozbrojených skupin,“ píše o řádění mu-slimáckých negrů TASR na webu Teraz.sk.

Burkina Faso, která je jednou z nejchudších zemí světa, se ocitla na frontové linii džihádistické revoluce, která se rozmáhá v africkém oblasti Sahelu. Vysoký komisař OSN pro uprchlíky Filippo Grandi během své únorové návštěvy v této oblasti řekl, že Sahel je místo, kde musíme zasáhnout předtím, než se tato krize stane nezvladatelnou. Jak to myslel? Vyhubit všechny tamní?

Reklama: