Hejtman Ústeckého kraje se zúčastnil slavnostního otevření Domova pro osoby se zdravotním postižením v Krupce

KRUPKA | Ve čtvrtek 20. února 2020 se v Ústeckém kraji slavnostně otevřela nová sociální služba – Domov pro osoby se zdravotním postižením Krupka. Účastníky přivítal ředitel příspěvkové organizace Domovy sociálních služeb Háj a Nová Ves Oldřich Malý.

Pásku slavnostně přestihli (zleva) Oldřich Bubeníček, Petra Lafková a Miroslav Andrt

Služba je poskytována osobám s mentálním postižením s poruchami chování ve věku od 7 do 26 let věku, které jsou v důsledku svého postižení závislé na pomoci jiné fyzické osoby. Cílová skupina se vztahuje na osoby do stupně středně těžkého mentálního postižení.

Slavnostní pásku přestřihli hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, radní pro oblast sociálních věcí, bezpečnost a sociálně vyloučené lokality Miroslav Andrt a vedoucí Odboru sociálních věcí Petra Lafková. Mezi hosty byl i předseda Výboru pro kulturu a památkovou péči Zastupitelstva Ústeckého kraje Jaroslav Dubský a členka představenstva Krajské zdravotní, a. s., Jitka Hanousková. O své zkušenosti s klienty se podělila starostka obce Háj u Duchcova Irena Pipišková, která je patronkou 40 klientů tohoto zařízení.

Rekonstrukci objektu bývalého hotelu Cavalier finančně zaštítil Ústecký kraj. Pro 12 klientů i obslužný personál bylo vytvořeno velmi příjemné prostředí. Oldřich Malý poděkoval všem investorům i pracovníkům, kteří se na rekonstrukci podíleli, a sdělil, že má vúmyslu v brzké době otevřít v přízemí cukrárnu.