Planeta opic! Petr Robejšek promluvil o zániku evropské civilizace; Nahradí nás mu-slimáčtí negři?

PRAHA | Český politolog, ekonom, komentátor a publicista Petr Robejšek se na svém účtu na Facebooku vyslovil k současnému stavu dnešní Evropské unie a okomentoval také to, jak dopadl summit o víceletém rozpočtu EU. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Petr Robejšek o zániku evropské civilizace

Robejšek ve svém komentáři na sociální síti uvádí, že „ani tahle babylonská věž nebude dostavěna“. Zmiňuje se přitom o svém pohledu na EU, píše Sputnik.

„V průběhu posledních let se EU stále více podobá Radě vzájemné hospodářské pomoci, neblahé paměti. Hlavní nástroj k vládě Moskvy byly ruské tanky. EU je spolek, který chtěl být pravým opakem. V posledních dekádách, ale ztratil smysl, cíl a akceschopnost. Zajistit poslušnost jeho členů mají peníze. Jejich pomocí chce západoevropská politická kasta donutit svobodomyslné a sebevědomé společnosti, ve středu Evropy, včele s Polskem a Maďarskem, aby připustily zánik evropské civilizace a zbídačení svých občanů,“ míní a naráží tak na mimořádný summit Evropské unie o novém víceletém rozpočtu.

Uvádí také, že se mu líbilo, jak cíl rozpočtových vyjednávaní v Bruselu přesně popsal komentátor německého rádia Deutsche Welle. Následně citoval jeho slova: „Nový rozpočet je potřeba využít k tomu, aby ukáznil Maďarsko a Polsko. Tuhle šanci ale šéfové států a vlád nevyužili.“

„Ano, to se jim zatím nepodařilo jenom proto, že občané těchto zemí a i drtivá většina Čechů a Moravanů, dali svým vůdcům jasně najevo, že odmítají, abych jejich demokratičnost známkovaly postavy jako Frans Timmermans,“ myslí si politolog a ekonom.

Robejšek tak poukazuje na to, že jsme se zatím tedy neprodali. „Ale jen když my všichni neustoupíme snaze, která je vlastní všem politikům, „nakonec se nějak dohodnout“, tak máme šance uchránit náš způsob života a pozitivní perspektivu naší země i pro budoucí generace,“ dodává.
Závěrem si pak ještě neodpustil dvě poznámky. První z nich se týkala toho, že nechce ani pomyslet na to, jak by se při rozpočtových jednáních chovala česká vláda za premiéra Sobotky, anebo vláda složená z dnešních opozičních stran.

„Docela zábavné mi přijde připomenout zlověstné vize politiků a většiny expertů, že brexitem bude trpět hlavně Velká Británie. Zatím je to naopak, jak to předpovídala hrstka střízlivých analytiků. Vystoupením Anglie z EU se směr evropského procesu definitivně obrátil; od sjednocování k rozpadu,“ stálo v druhé z nich.

Včera jsme informovali o tom, že mimořádný summit Evropské unie o novém víceletém rozpočtu skončil nezdarem. Lídři 27 členských zemí totiž ani po dvou dnech jednání v Bruselu nedokázali nalézt shodu. Český premiér Andrej Babiš již před zahájením summitu vyjádřil nespokojenost nad počínáním svých kolegů.

Předseda Evropské rady Charles Michel v pátek večer oznámil, že se hlavy států a předsedové vlád zemí EU nedokázali shodnout na celkové výši rozpočtu pro období 2021 až 2027.

„Bohužel jsme zjistili, že nejsme schopni dosáhnout dohody a potřebujeme více času… Bylo to složité vyjednávání, zvláště po brexitu,“ prohlásil Michel.