Mu-slimák? Ohrožoval lidi nožem, tak ho na místě odstřelili

BRISBANE | Australští policisté zastřelili v neděli muže v autě v centru města Brisbane ve státě Queensland, informovala agentura DPA. Podle televizní stanice ABC, která se odvolala na svědky, muž ohrožoval lidi nožem.

Vyšetřování na místě odstřelu

„Jeden muž zemřel a druhá osoba byla převezena do nemocnice,“ uvedl mluvčí queenslandské policie pro DPA s tím, že probíhá vyšetřování s tím, že všechno je pod kontrolou. Policie zároveň radila motoristům a chodcům, aby se vyhnuli oblasti, kde došlo k incidentu.

Televize ABC informovala, že muž byl ve vozidle, když ho policisté zastřelili. Jeden z přítomných řidičů vyfotografoval policisty, jak míří zbraněmi na auto, které mělo otevřené dveře. Svědci pro ABC uvedli, že viděli muže, který ohrožoval nožem lidí – a že policisté ho zastřelili poté, co odmítl odhodit nůž.

Zastřelený se narodil v roce 1995 v Austrálii, ale policie odmítla poskytnout více informací, dokud jeho rodina nebude informována o jeho odstřelu. Místo narození ovšem nevypovídá nic o tom, že to mohl klidně být mu-slimák, negr či jiný lidský odpad.