Pellegrini byl hospitalizován. Dočasně ruší svůj program

BRATISLAVA | Slovenský premiér Peter Pellegrini byl včera v noci hospitalizován v Nemocnici sv. Michala v Bratislavě kvůli akutní infekci horních cest dýchacích spojené s vysokými teplotami. Informoval o tom Úrad vlády. Dopadly ho čínský koronavirus?

Peter Pellegrini | reprofoto: spravy.pravda.sk (TASR)

Předseda vlády SR dočasně ruší celý svůj program. Pellegrini se vyjádřil ke svému zdravotnímu stavu na Facebooku „Jak vidíte, v nejnevhodnější chvíli mě zradilo zdraví. Už poslední dva týdny jsem se trápil s rozsáhlou infekcí, ale snažil jsem se přesto v této hektické době dále pracovat. V pátek jsem ještě absolvoval rychlou cestu do Bruselu na důležité jednání o rozpočtu Evropské unie. Bohužel všechno si to vyžádalo svou daň a od včerejšího večera jsem hospitalizován v bratislavské nemocnici,” napsal ve svém příspěvku.

Premiér poděkoval lékařům, kteří se o něj postarali, a věří, že že se co nejdříve bude moci vrátit ke své práci.

Peter Pellegrini se měl příští týden zúčastnit několika závěrečných předvolebních debat. V neděli měl diskutovat na RTVS a v pondělí se měl zúčastnit největší předvolební debaty, kterou organizují HNtelevízia a Rádio Expres.

Slovenské parlamentní volby proběhnou 29. února. Celkově se o 150 míst v Národní radě uchází 25 stran, které nabídly voličům na vybranou z 2 736 kandidátů.

Reklama: