Google začal cenzurovat předvolební reklamy slovenskému SMERu-SD

BRATISLAVA | Internetový gigant Google zablokoval desítky reklam slovenské strany Směr-SD. Ačkoli ve společnosti neuvedli příčinu, podle slovenských médií by reklamy mohly podněcovat k nenávisti. Informuje o cenzuře na Slovensku světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Robert Fico

Řeč je o zhruba třiceti bannerových předvolebních reklamách a videích na platformě YouTube vládní strany Směr-SD. V sobotu to uvedl slovenský zpravodajský server Aktuality.sk.

Ačkoli služba Google Ads neuvedla, co bylo příčinou blokace, novináři se domnívají, že reklamy šířily nepravdivé informace nebo podněcovaly k nenávisti, což ovšem nedovoluje cenzurovat ve světe, kde je cenzura zakázána. Což evidentně není a Američané tak ovlivňují volby na Slovensku a vměšují se do tamní politiky.

„Právě několik videí, které Směr-SD používá ve své kampani, jsou kontroverzní. Nejen, že ostře atakují politické konkurenty, zároveň jsou na hranici pravidel pro Google Ads,“ píše se v článku, která zhovadilou cenzuru obhajuje.

Ľuboš Blaha: Na Slovensku NO-GO zóny jako ve Švédsku nechceme

Server uvádí, že Google zakázal šíření předvolební reklamy, ve které Směr útočí na bývalého prezidenta Andreje Kisku, jenž nyní stojí v čele strany Za lidi, a tvrdí, že v případě výhry hodlá přijmout tisíce migrantů.
S odůvodněním, že toto video podněcuje nenávist, přestal v lednu portál YouTube vyplácet jeho autorům peníze za reklamy a počet zhlédnutí. Takže jsem doma.