Americká zaostalost za Ruskem je do nebe volající! Čím je ruská raketová obrana lepší než americká

MOSKVA | Ruský systém varování před raketovým útokem předčí americký analog svým rozsahem. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Donalde jste zaostalí – Směje se Vladimir Vladimirovič Putin

„Náš systém se vyznačuje především globální kontrolou. Ten americký v tom zaostává za naším,“ řekl v interview pro televizi Zvězda hlavní konstruktér systému a šéf korporace Vympel Sergej Bojev, píše Sputnik.

Poznamenal, že americký raketový varovný systém má před ruským jistou přednost v čase, poněvadž jeho složky jsou dislokovány nejen na území Spojených států (SS), ale také ve Velké Británii a Grónsku.

„Ruský varovný systém je v souladu s dnešními výzvami,“ zdůraznil Bojev. V odpovědi na otázku o spolupráci Ruska a Číny ve vývoji čínské protiraketové obrany šéf korporace Vympel řekl, že přitom nebudou odhalena tajemství fungování ruského systému.

Podle jeho slov probíhá spolupráce Moskvy a Pekingu v této sféře v mnohých oblastech, především pokud jde o kontrolu kosmického prostoru.

Úkol varovného systému před raketovým útokem spočívá ve včasném informování vedení RF o vypuštění balistických raket ze strany nepřítele. Varovný systém se skládá z pozemní a kosmické jednotky, které kontrolují pozice mezikontinentálních balistických raket v jiných zemích a také nebezpečné směry vypuštění raket. Za poslední léta byly do systému zařazeny dálkové radary nové generace typu Voroněž a další technické prostředky.

Koncem ledna ruský ministr zahraničí prohlásil, že ruské systémy protivzdušné obrany dokázaly odhalit šest stíhaček F-35 poblíž íránské hranice několik hodin po raketovém útoku na americké základny. Podle Američanů jsou F-35 tvz. neviditelné, až na to, že je v Rusku, vidí na dálku.

Podle Lavrova, Sergeje Viktoroviče v té době bylo ve vzduchu na hranici s íránským vzdušným prostorem nejméně šest letounů F-35.

Jak okamžitě informovali odborníci, dnes v tomto směru pracuje jeden radar s velkým dosahem – zaobzorový radar Kontejner. Pikantní je, že letouny F-35 páté generace jsou považovány za neviditelné. A přitom jsou vidět na tisíce kilometrů. I z území Ruska. Americká zaostalost za Ruskem je do nebe volající.