Poslední sociální demokrat opouští partaj. Jaroslav Foldyna informoval o tom, že opouští ČSSD

DĚČÍN | Jaroslav Foldyna vystupuje z ČSSD, informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, kdy se odkazuje samotného poslance, kterého citovala i další média.

Islamofilní pošuk Hamáček a vlastenec Foldyna

„Ukončuji působení v ČSSD k 25. únoru,“ řekl Foldyna médiím. Podle jeho slov se rozhodl k vystoupení ze strany po 30 letech. Jako důvod uvedl, že se dlouhodobě rozcházel se stavem ve straně sociálních demokratů.

„Pokoušel jsem se s tím něco udělat, byl jsem místopředseda. Nic se mi nepodařilo, a tak jsem se rozhodl to neprodlužovat,“ dodal. Ohledně svého dalšího působení Foldyna sdělil, že to, kam jeho kroky povedou dále, bude záležet na tom, kam zamířili bývalí voliči ČSSD.

Podle Foldyny poškozují místopředsedové strany sociální demokracii a především regionální organizace, které usilují o dobrý výsledek v budoucích krajských volbách. Kromě jiného svou kritiku směřoval na ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou. Tu společně s dalšími místopředsedy označuje Foldyna za nadějné svazáky a konsomolce. Foldyna se stane ve Sněmovně nezařazeným poslancem a mandát si ponechá.


Připomeňme, že před volbou ombudsmana, která proběhla v polovině února, se člen ČSSD Jaroslav Foldyna pustil do ředitele organizace Člověk v tísní Šimona Pánka a obvinil ho z vyhrožování českým poslancům.
Na jeho vyjádření reagovali kriticky různí politici. Jmenujme například místopředsedu ČSSD a ministra zahraničí Tomáše Petříčka, který slova označil za pomluvu s tím, že jsou v rozporu s hodnotami sociálních demokratů. Zdůraznil rovněž i nutnost probrat zmíněný incident, a to na úrovni vedení strany. Jana Maláčová zase sdělila, že se za Jaroslava Foldynu stydí a od jeho slov se distancuje.
Foldyna na to zareagoval, kdy obvinil vedení ČSSD z diskreditace politické scény a neschopnosti konkurovat se svými politickými soupeři. Uvedl, že žádné omluvy neplánuje a je připraven vystoupit ze strany, pokud to neučiní jeho současní kritici. Své oponenty také označil za představitele liberální a neomarxistické sociální demokracie, kvůli nimž strana degraduje.

Reklama: