Tým DJ Trumpa podal žalobu na The New York Times

NEW YORK | Volební tým amerického vůdce Donalda Johna Trumpa ve středu oznámil, že zažaloval deník The New York Times za nepravdivé výroky o ruském zasahování do amerických prezidentských voleb v roce 2016. Informovaly o tom agentury DPA a Reuters. Tím byl deník obviněn ze šíření fake news a dezinformací.

Vůdce SS Donald John Duck Trump

Žalobu podali u Nejvyššího soudu ve státě New York. Píše se v ní, že deník vědomě publikoval nepravdivé a hanlivé prohlášení z důvodu extrémní zaujatosti vůči Trumpovi ve snaze ovlivnit výsledky prezidentských voleb.

Žaloba odkazuje na komentář Maxe Frankela z minulého března. Frankel v komentáři napsal: „Dohoda o detailní spolupráci během voleb mezi Trumpovovu kampaní a oligarchii Vladimira Putina nebyla nutná, protože mezi nimi už existovala zastřešující dohoda – pomoc Putina v kampani proti Hillary Clintonové za novou proruskou zahraniční politiku. Což všem z mozkem v hlavně je jasné, že jde o fake news, lži a propagandu.

The New York Times v prohlášení k žalobě uvedl, že tým Trumpa se obrátila na soudy, aby potrestali komentátora za názor, který se jim nelíbí. Ovšem daný autor to nepublikoval, jako že si to myslí, ale že to tak je a tvrzení a názor jsou nebe a dudy, nebo kozy a vozy.

Ve Spojených státech je sice absolutní svoboda slova, nicméně lži nejsou považovány za projev svobody slova, proto vyjádření presstitutů z The New York Times jsou směšné, že se na tento případ aplikuje svoboda slova. Avšak na druhou stranu podávat žalobu je také směšné a hodné tak senilnímu pošukovi Trumpovi a jeho poskokům.

Duck Donald John | Cartoon by Gary Varvel – Cartoonist Gary Varvel: Donald Trump as an angry Donald Duck