Americká zaostalost! Boeing 737 MAX má další bezpečnostní problém

ILLINOIS | Americká společnost Boeing se během zdlouhavého postupu recertifikace letounů řady 737 MAX opět potýká s problémem. Informoval o tom Bloomberg, na který se odkazuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Boeing 737 MAX

Americký Federální letecký úřad (FAA) našel další chybu související s leteckou bezpečností. Je nutné vyměnit kovová obložení, která se používají k ochraně kabeláže před nárazy blesku.

Podle odborníků jsou nyní tyto prvky vyrobeny tak, že umožňují špatné spojení během montáže, což porušuje ochranu a při zásahu blesku může vést k výpadku obou motorů.

Experti uvádí, že si tato oprava nevyžádá velké náklady, vše ale závisí na načasování. Letouny 737 MAX jsou od loňského jara vyřazeny z provozu. FAA odhaduje, že kontrola každého letadla bude stát společnost Boeing 425 dolarů a bude vyžadovat 5 hodin práce, pokud bude nutné odstranění závady, bude to trvat již 7 hodin a stát 595 dolarů za letoun.

Požadavky na zdokonalení ochrany před bleskem doplňují neplánovanou kontrolu palivových nádrží nových letadel, ve kterých byly nalezeny nečistoty. Podle Wall Street Journal z 50 Boeingů 737 MAX testovaných minulý týden byly nečistoty v nádržích nalezeny u 35 letadel.

Zároveň podle agentury Bloomberg není pravděpodobné, že by inspekce zpozdily obnovení provozu těchto letadel. Dříve Boeing totiž uvedl, že očekává obnovení letů 737 MAX v polovině tohoto roku.