Negři podpálili nádraží a pak bránili hasičům v zásahu. Radim Fiala: „To je Afrika?“ pobouřily ho záběry z Paříže

PROSTĚJOV – PAŘÍŽ | Ve Francii bylo včera rušno. Lyonské nádraží na jihovýchodě Paříže muselo být v podvečer evakuováno kvůli nepokojům. Ty v místě vypukly v souvislosti s koncertem popové hvězdy z Demokratické republiky Kongo. Na věc na svém Facebooku reagoval i předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala.

Invaze negrů do Evropy je třeba zastavit za jakoukoliv cenu

O vzniklé situaci včera informovala tamní policie na svém Twitteru. Účastníci nepovolené manifestace, zaměřené proti vystoupení konžského zpěváka Fallyho Ipupy, měli zapálit odpadkové koše i několik vozidel. Nejprve bylo před 18 hod upozorněno na „nepřijatelné násilí“ ve čtvrti Bercy.

Následně ale policie informovala o evakuaci nedalekého Lyonského nádraží kvůli požáru. Kouř, který stoupal z hořících popelnic, skútrů a motocyklů, se totiž dostal i do podzemních prostor. Podle médií měl zasáhnout i historickou věž s hodinami, která je součástí nádražní budovy. Na místě tak muselo zasahovat několik hasičských vozidel.

​Podle některých médií hořely skútry, které byly zaparkovány poblíž nádraží. Uvádí se, že je zapálila skupina lidí, která protestovala proti koncertu konžského rappera známého jako Fally Ipupa. Stejná skupina demonstrantů se pokusila zabránit hasičům v uhašení plamenů, informovala policie.

Demonstranti byli údajně nespokojeni s politikou konžské vlády a vztahy zpěváka s bývalým prezidentem Konžské demokratické republiky a jeho nástupcem Félixe Tshisekedim.

Hasiči nakonec plameny dostali pod kontrolu,ale uvádí se, že jim demonstranti bránili v zásahu. Policie následně informovala o zadržení 23 osob.

Incident si nenechal ujít český politik Radim Fiala. Předseda poslaneckého klubu SPD totiž na svém účtu na Facebooku sdílel video, na kterém je zachyceno včerejší dění ve Francii. „To je Afrika? Ne, přece „liberálně demokratická“ Francie, náš vzor…“ napsal Fiala v popisku.

Na záběrech jsou vidět nepokoje a také rozzuřený dav, který brání hasičům v práci. Na videu můžeme zahlédnout i velký požár a hustý kouř. Video původně na svém účtu sdílela francouzská politička a právnička, předsedkyně Národního shromáždění a poslankyně Evropského parlamentu Marine Le Pen.