Islámský stát se přihlásil k odpovědnosti za útoky v Tunisu

TUNIS | Teroristická skupina Islámský stát se přihlásila k odpovědnosti za útok v muzeu v hlavním městě Tuniska, kde povraždili zahraniční turisty, informuje agentura Reuters. Teroristé islámského států ve středu přijeli do centra Tunisu ve vojenských uniformách a autech tuniské armáda. Zaparkovali u parlamentu a vydali se chladnokrevně vraždit do muzea vedle. Informuje RIA Novosti.

Teroristé z Islámského státu - Nachystání Vás postřílet

Teroristé z Islámského státu – Nachystání Vás postřílet

V muzeu Bardot bylo více jak sto, ale méně jak 200, turistů, které ihned začali brát tenoristé Islámského státu jako rukojmí. Ti kteří se bránili byli postříleni. Celkem bylo zavražděno 23 lidí a z toho dvacet turistů z Itálie, Francie, Kolumbie, Japonska, Španělska, Austrálie, Polska a Spojeného království. Zraněno bylo více jak 40 lidí. Mezi turisty v muzeu byli ještě Rusové, jeden byl zraněn, a Mexičané.

Český turista na místě nebyl žádný, podle informací médií a Ministerstva zahraničních věcí ČR. Ministerstvo sice nezveřejnilo žádné varování ohledně turistických cest do oblasti. Ovšem předem si zvažte, zda chcete cestovat do severní Afriky, jelikož v těchto zemích na pobřeží Středozemního moře vraždí a operuje Islámský stát. Útoky hrozí i v Egyptě. Islamisté Vás ochotně a rádi zavraždí.

Reklama: