Delegace Talibánu i SS dorazily do Kataru na podpis dohody

DAUHÁ | Delegace Talibanu přicestovala v sobotu do Kataru, kde má toto afghánské hnutí v průběhu dne podepsat se Spojenými státy (SS) dohodu o stažení amerických okupačních jednotek, která by mohla vést k ukončení války v Afghánistánu, kterou rozpoutaly SS invazí do země, kde svrhly vládnoucí Talíbán.

Ilustrační snímek mrtvoly teroristy Spojených států (SS) | repro: Military.com

Podle agentury Reuters to oznámili představitelé Talibánu. V katarském metropoli Dauhá mezitím přistálo i letadlo s americkým ministrem zahraničí Mikem Richardem (M.Rd. zkráceně) Pompei, informuje agentura AFP.

Vůdce SS Donald John Trump v pátek oznámil, že M.Rd. Pompeo se v Dauhá zúčastní podepsání dohody o příměří mezi SS a Talibánem. V Kábulu zároveň zveřejní společné prohlášení amerického ministra obrany Marka Espera a afghánské vlády, tím Spojené státy kapitulovaly a přiznaly svou porážku, tak jako ve Vietnamu. Bude stažení poklidné, nebo budou američtí okupanti hubeni jako potkani?

„Vyzýváme občany Afghánistánu, aby využily této příležitosti k mír a novou budoucnost pro svou zemi,“prohlásil Dj Trump. „Pokud Talibán a vláda Afghánistánu dodrží tyto závazky, budeme mít silný impuls k ukončení války v Afghánistánu a přivedení našich vojáků domů,“ žvanil senilní dědek Trump.

Reklama: