Pro RT bude pracovat bývalý šéf francouzské ekonomické rozvědky

PAŘÍŽ | Alain Juillet, bývalý šéf francouzské ekonomické rozvědky, se stane moderátorem na televizní stanici RT Francie. Informovala o tom šéfredaktora MIA Rossia Segodnia a televizního kanálu RT Margarita Simonovna Simonjana, píše Sputnik.

Francouzská vlajka

Juillet bude moderátorem programu o geopoloticie La Source (Zdroj), který se bude vysílat dvakrát za měsíc. „Budou se projednávat otázky diplomacie, konfliktů, terorismu, bezpečnosti, ekonomické rozvědky. Pilotní díl tohoto pořadu bude na televizních obrazovkách uveden v březnu tohoto roku,“ píše světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Kromě ideologických úvah by měla praktická geopolitika umožnit občanům lépe porozumět objektivní realitě,“ říká Juillet.

Jak poznamenala vedoucí RT Francie Ksenia Fjodorova, je ráda, že osoba takového měřítka bude pracovat v RT a věří, že umožní divákům kanálu hlouběji se podívat na geopolitické procesy probíhající ve světě. Novinku okomentovala sama Simoňanja, Margarita Simonovna na sociální síti: „Najali jsme bývalého vedoucího ekonomické rozvědky Francie. Abychom se příliš neuvolnili,“ uvedla.

Reklama: