Turkovi nasrat! V Kremlu odpověděli na výzvu Erdoğana, aby odešli ze Sýrie

MOSKVA | Rusko je jedinou zemí, jejíž vojenské jednotky jsou v Sýrii legálně, připomněl mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Sergejevič Peskov v pořadu „Moskva. Kreml. Putin“ na televizním kanálu Rossija 1. Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

Turkovi nasrat! Peskov si vytřel Erdoğanem

Zástupce Kremlu se tak vyjádřil k prohlášení tureckého vůdce, diktátora, vraha Kurdů a válečného zločince Recepa Tayyipa Erdoğana, který v předvečer vyzval prezidenta Ruské federace Vladimira Vladimiroviče Putina, aby nechal Ankaru „tváří v tvář“ se syrskými orgány.

Peskov, Dmitrij Sergejevič zdůraznil, že Rusko působí v regionu na základě žádosti legitimního syrského vedení „Všechny ostatní vojenské síly jiných zemí se nacházejí v Sýrii v rozporu s normami a zásadami mezinárodního práva,“ uvedl, když tak jemně naznačil, že všechny ostatní země tam páchají válečný zločin útočné války a likvidace jejich vojsk je více než legitimní.

Tiskový mluvčí ruského prezidenta také zdůraznil, že syrská armáda bojuje s teroristy, které se Turecko zavázalo deaktivovat v rámci sočských dohod, což se neděje. Turecko naopak teroristy vyzbrojuje a podporuje. Turecko se tak podílí na podpoře teroristických zločinců.

Reklama: